Dom Kultury KADR

Kultura / Dom kultury

 
 • ul. Rzymowskiego 32, 02-697 , Warszawa (Mokotów)
 • Telefon: 22 843 88 81
 • Strona www: www.dkkadr.waw.pl
 • Email: info@dkkadr.waw.pl
 • Otwarte dzisiaj: 08:00 - 21:00 (otwarte)
  więcej
 
6,778.83 km odległość od 1830 Post Rd, Fairfield, CT 06824, Stany Zjednoczone Jak dojechać
 • ParkingParking bezpłatny
 • InternetInternet
 • Barek/kawiarniaBarek/kawiarnia
 • Zajęcia i warsztatyZajęcia i warsztaty

Dom Kultury Kadr to nowoczesna instytucja edukacyjno-kulturalna w trakcie spektakularnej przemiany.
Kadr ma dla nas wiele znaczeń, nie tylko tych związanych z filmem i fotografią. „Kadrując” rzeczywistości chcemy ją oswajać, nadawać jej nowe, niezwykłe skojarzenia i emocje. Wydobywać ukryte sensy, uczyć wrażliwości estetycznej i poznawczej.
Interesuje nas żywa oraz rozwijająca kultura, która jest otwarta oraz dostępna dla każdego, działa stymulująco i twórczo na swoich odbiorców, nie patrzy z góry. Wspiera własną, indywidualną drogę ekspresji oraz realizacji potrzeb.

Przyświecają nam poniższe wartości:
– swoboda eksperymentowania
– rozwijająca kultura
– otwarta wspólnota
Naszą misją jest zbliżanie ludzi. Zbliżanie, dzięki któremu zmniejszamy dystans społeczny, pielęgnujemy lokalne więzi i uczymy odpowiedzialności za swoje najbliższe otoczenie.

Historia i teraźniejszość.
Dom Kultury Kadr powstał w 1979 roku, za sprawą oddolnej, społecznej inicjatywy. W jego początkowej działalności silnie wybrzmiewała specjalizacja filmowa (DKF, kino). Współczesny Kadr realizuje szereg działań statutowych w obszarze edukacji kulturalnej i upowszechniania kultury w Dzielnicy Mokotów. W sierpniu 2017 r. przenieśliśmy się do nowej siedziby – pociągnęło to za sobą szereg fundamentalnych zmian: funkcjonowania, struktury, poszerzenie oferty zajęć, nowej identyfikacji wizualnej, odświeżonego repertuaru itd. Nowy budynek zainspirował nas do stworzenia nowoczesnego i adekwatnego programu, który jest efektem wielomiesięcznej pracy.
Chcemy sprostać tym wyzwaniom i oczekiwaniom, dlatego uczestniczyliśmy w kilku procesach, które pomogły nam stworzyć KADR na nowo (Laboratorium Edukacji Twórczej, konsultacje społeczne, liczne szkolenia, grupy eksperckie, projekty animacyjne itp.).

Kultura to nie tylko idee, symbole i artefakty – to przede wszystkim ludzie i ich osobiste historie. Dlatego poprzez nasze działania chcemy integrować lokalną społeczność. Stajemy się lokalnym liderem: wsłuchujemy się w oczekiwania, wpieramy oddolne inicjatywy, tworzymy nowoczesną i zrównoważoną ofertę odpowiadającą wymaganiom współczesności.
Nowy Kadr staje się przestrzenią do bycia, dlatego warto bywać w kadrze.

źródło: http://www.dkkadr.waw.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Zdrowie / Centrum medyczne

Obrzeżna 5, 02-691 Warszawa

Restauracje / Restauracja

ul. Obrzeżna 5 B, 02-691 Warszawa

Restauracje / Restauracja

ul. Obrzeżna 3, 02-691 Warszawa

Podobne

Kultura / Teatr

ul. Jezuicka 4, 00-281 Warszawa

Kultura / Kino

Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa

Kultura / Dom kultury

Górczewska 201, 01-459 Warszawa