Podziemna Trasa Turystyczna Kopalni Węgla

Kultura / Muzeum

 
 
6,596.25 km odległość od 1830 Post Rd, Fairfield, CT 06824, Stany Zjednoczone Jak dojechać
  • ParkingParking bezpłatny
  • Barek/kawiarniaBarek/kawiarnia

Zwiedzanie kopalni dzieli się na dwie części – sale wystawowe oraz część podziemną. W czterech salach wystawowych turyści dowiedzą się: jak powstał węgiel, jak zmieniała się kopalnia na przestrzeni wieków, dlaczego kopalnia była jedną z najbardziej niebezbiecznych oraz jak zapobiegano i zmagano się z niebezpieczeństwami pod ziemią. 
Sale wystawowe są wypełnione niezwykłymi eksponatami, między innymi: odciskami paproci, skrzypów i widłaków sprzed 300 milionów lat, kuflami z Karczmy Piwnej, oryginalną dyspozytornią. 

Po krótkiej historii górnictwa będzie można udać się do części podziemnej. Zwiedzając sztolnię turyści mogą poczuć się tak, jakby kopalnia wciąż była otwarta, ponieważ w tej części podziemi pozostawiono autentyczny górniczy asortyment. Zwiedzający zobaczą działający górniczy sprzęt taki jak: przenośnik zgrzebłowy, kombajn górniczy, lutnia wentylacyjna i usłyszą zjeżdżającą klatkę zjazdową. Na końcu zwiedzania z kopalni wyjeżdża się autentyczną górniczą kolejką, a podczas zwiedzania umila czas, straszy oraz bawi duch kopalni, Skarbnik.

Cennik:
Bilet normalny 17 zł, 
Bilet ulgowy 14 zł.

źródło: www.kopalnia-muzeum.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Zabawa / Sala zabaw

ul. Noworudzka 2, 57-300 Kłodzko

Przewijaki / Na stacji

ul. Wrocławska 57, 58-200 Dzierżoniów

Hotele / Hotel

ul. Parkowa 11, 57-320 Polanica- Zdrój