Blog

Często zdarza nam się jeździć na Lubelszczyznę, bo stamtąd pochodzimy i uwielbiamy tam wracać. Tym razem udało nam się pojechać na tydzień i trochę pojeździć po naszych ulubionych miejscach. Jednym z nich jest właśnie Kazimierz Dolny, dla jednych tłoczny i przereklamowany, a dla nas piękny i pełen wspomnień. Lubelszczyzna to także inne fantastyczne miejsca, a także rozrywki dla dzieci, ale o tym w kolejnych postach. Dziś mały przewodnik po Kazimierzu z punktu widzenia rodzica :)

Większość z Was, jeśli była w Kazimierzu, pewnie kojarzy go z niezwykle tłocznym miejscem. Jednak jeśli pojedziecie tam w tygodniu lub poza szczytem wakacyjnym, to możecie się bardzo pozytywnie zaskoczyć, bo praktycznie nie ma tam turystów. To małe miasteczko wygląda wtedy zupełnie inaczej, to oaza spokoju. Według nas to świetne miejsce dla rodziców, zwłaszcza z malutkimi dziećmi. Jeśli wybierzecie się tam w mniej turystycznym okresie zobaczycie, że jest wolne od wielkomiejskiego zgiełku, ciche i spokojne, doskonałe na długie spacery z wózkiem nad Wisłą.

DSC 0375

DSC 0381

 

Gdzie spać?

***
Pensjonat Vincent

Jeśli szukacie spokoju, pięknych wnętrz i bliskości do rynku (150m), to jest to miejsce dla Was.

pensjonat vincent


***
Folwark Walencja

Zaledwie 400m od ruin zamku leży Folwark Walencja. Jest to uroczy pensjonat z pięknym ogrodem, placem zabaw i Folwarcznym Zwierzyńcem!

folwark walencja f


***
Hotel Kazimierzówka

Od rynku dzielą go tylko minuty, ale mimo to położony jest w zacisznym miejscu, otoczony drzewami i przyrodą. Znajdziecie tu pokoje rodzinne, plac zabaw i inne udogodnienia.

hotel kazimierzowka f


***
Karczma Parchatka

Bardzo kameralne miejsce, otoczone lasem. Do Kazimierza jest zaledwie 7km, cenowo również zdecydowanie taniej. Karczma leży przy stoku narciarskim Parchatka, więc jest to świetna opcja również w zimie (mało kto wie, ale w okolicach Kazimierza jest kilka stoków narciarskich).

2014 06 14 13 48 39


***
Hotel Villa Bohema

Klimatyczny hotel oddający charakter Kazimierza. Znajdziecie w nim udogodnienia dla dzieci, a dla rodziców SPA i basen :)

villa bohema.4 f

 

Gdzie zjeść?


***
Restauracja Kuchnia & Wino

Restauracja przynależąca do pensjonatu Vincent. Wyśmienita kuchnia, lokalne produkty i regionalne potrawy. Dla dzieci przygotowano menu oraz kącik z kredkami.

kuchnia i wino


***
Restauracja Kazimierzówka

Restauracja znajdująca się w hotelu Kazimierzówka. Znajdziecie tu lokalną kuchnię oraz menu dla najmłodszych. Na terenie hotelu jest sala zabaw i plac zabaw w ogrodzie.

kazimierzówka restauracja


***
Restauracja Bohema

Restauracja znajduje się w Hotelu Bohema i oferuje menu dla dzieci oraz kącik z kredkami i zabawkami. Bardzo urokliwe miejsce, z wyjściem do ogrodu.

villa bohema.3 f


***
Knajpa Artystyczna

To niewielka restauracja blisko rynku. Chociaż nie posiada kącika dla dzieci, to warto zajrzeć ze względu na piękne wnętrza. Dla dzieci przygotowano krzesełka i specjalne sztućce. Knajpa Artystyczna oferuje też bardzo bogate menu dla wegetarian.

knajpa artystyczna


***
U Fryzjera

Restauracja w bliskim są sąsiedztwie rynku, z menu dla dzieci oraz kącikiem zabaw.

u fryzjera


***
Karczma Parchatka

Poza pokojami gościnnymi w Karczmnie znajduje się również restauracja z regionalnymi potrawami. W ofercie, menu dla dzieci, krzesełka, przewijak, kącik zabaw oraz plac zabaw w ogrodzie.

karczma parchatka


Wyjątkowe miejsca


***
Cafe Faktoria

Jedno z naszych ulubionych miejsc. Chociaż nie ma udogodnień dla małych dzieci, to napijecie się tam przepysznej kawy i najlepszej czekolady na świecie! Obowiązkowa pozycja do odwiedzenia w Kazimierzu.

DSC 0475

faktoriacafe faktoria


***
Herbaciarnia u Dziwisza

Podobnie jak w Cafe Faktoria, nie znajdziecie tu sali zabaw, ale jest to miejsce z wyjątkowym klimatem, ogromnym wyborem herbat i przyjemnym ogródkiem.

u dziwisza


***
Piekarnia i kawiarnia Sarzyński

Chyba najbardziej znane miejsce w Kazimierzu, bo to właśnie tu kupicie słynne koguty :) Dodatkowo znajdziecie tam piękne wyroby cukiernicze, lody tradycyjne, ciasta i torty.

sarzynski

sarzynski2

sarzynski 3

sarzynski 4

 

Inne atrakcje

W Kazimierzu tuż za rynkiem znajduje się spory plac zabaw, można przejechać się bryczką lub ciuchcią, która przewiezie Was po okolicy. Po Wiśle przepłyniecie się statkiem. Dodatkowo jest tu masa szklaków do wycieczek pieszych i rowerowych, a także piękne wąwozy.

plac zabaw

bryczka

Wszystkie noclegi i restauracje znajdziecie na Mapie Mamy :) Gorąco zachęcamy Was do odwiedzania Kazimierza Dolnego i odkrywania jego uroków. Niebawem kolejne posty o Lubelszczyźnie!