Blog

Foki, kotiki, muzeum, multimedialne atrakcje dla dzieci i wiele innych… to wszystko znajdziecie w parku rekreacyjno-edukacyjnym w Sarbsku.

Sea Park Sarbsk jest pierwszym w Polsce parkiem związanym z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza. To jedyny i największy tego typu park gdzie możecie zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie.

Do Sea Parku w Sarbsku wybraliśmy się przy okazji naszego wypadu nad morze. Z Poddąbia, gdzie mieszkaliśmy, jedzie się tam około godziny, natomiast z Łeby jest to zaledwie 8 kilometrów. Park położony jest w lesie i aktualnie rozbudowuje się o nową krytą halę widowiskową. Duży nacisk kładziony jest tu na edukację najmłodszych w połączeniu z zabawą, dzięki czemu dzieci mogą się sporo dowiedzieć o tematyce mórz i oceanów.

?

Fokarium

Niewątpliwie największą atrakcją parku jest fokarium, gdzie możecie zobaczyć foki szare, foki pospolite, uchatki kalifornijskie i kotiki południowoamerykańskie. W wyznaczonych godzinach odbywa się ich karmienie oraz trening medyczny. Podczas karmienia widać było ogromną więź zwierząt ze swoimi opiekunami. Mogliśmy również posłuchać ciekawych informacji o tych niezwykłych zwierzętach.

mapa mamy sea park 11

mapa mamy sea park 13

?

Oceanarium Prehistoryczne w technologii 3D

To coś, co spodoba się małym i dużym fanom dinozaurów! Możecie przenieść się w czasie i zobaczyć gatunki morskich zwierząt żyjących 150 mln lat temu. Dzięki okularom 3D wrażenia są jeszcze lepsze.
UWAGA: Ostatnia atrakcja w Oceanarium jest bardzo realistyczna i mniejsze dzieci mogą się bać (nasz 4 latek się trochę przestraszył).

?

Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego

Znajdziecie tu największy zbiór rękodzieła marynistycznego w Polsce. Jest tu aż 9 stałych ekspozycji, dzięki czemu możecie poznać historię, tradycję i kulturę pomorza.

mapa mamy sea park 17

mapa mamy sea park 16

mapa mamy sea park 15

?

Park Makiet Zwierząt Morskich

Jedyny w Polsce park pokazujący stworzenia zamieszkujące morza i oceany. Co ciekawe wszystkie makiety wiernie odzwierciedlają naturalny wygląd oraz rozmiar tych stworzeń ( co czasami jest zaskakujące).

mapa mamy sea park 02

mapa mamy sea park 03

mapa mamy sea park 12

?

Park Miniatur Latarni Morskich

W jednym miejscu możecie zobaczyć miniatury wszystkich latarni morskich z polskiego wybrzeża. Wszystkie eksponaty oddane są z niezwykłą szczegółowością, my byliśmy pod wrażeniem!

mapa mamy sea park 10

?

Place Zabaw i atrakcje dla dzieci

W Sea Parku jest aż kilka miejsc, gdzie dzieci mogą się wyszaleć.

Gaj małego pirata na Galeonie Wodnik - duży, zadaszony i unikalny plac zabaw, który znajduje się w środku pełnowymiarowej repliki polskiego Galeonu Wodnik (z placu zabaw mogą korzystać dzieci do lat 8 ze wzrostem maksymalnie 150 cm).

Park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata - to 11 kolorowych domków pomiędzy, którymi dla dzieci zostały przygotowane specjalne pirackie przeszkody oparte na systemie linowym. W samym środku parku znajduje się także plac zabaw (z parku mogą korzystać dzieci od lat 4 do osób ze wzrostem maksymalnie 150 cm).

Plac zabaw “Podwodna przygoda” - kolorowy i pełen zakamarków plac zabaw dla dzieci od 6 lat do 12 lat.

Kolejka Pirata - w kolorowej, przypominającej piracki statek kolejce mogą przejechać się dzieci od 2 lat.

 mapa mamy sea park 01

mapa mamy sea park 05

mapa mamy sea park 06

mapa mamy sea park 08

mapa mamy sea park 09

?

Wrak na wspak - Galeon Solen

Doskonale odwzorowana replika szwedzkiego galeonu Solen, biorącego udział w bitwie pod Oliwą. Podobnie jak w rzeczywistości statek spoczywa odwrócony jest do góry dnem. Dla dzieci to niezła lekcja historii i atrakcja (dla tych o mocnych głowach ?) My po przejściu galeonu mieliśmy lekkie zawroty głowy.

mapa mamy sea park 04

?

Błękitek Live Show

To interaktywne zabawy dla dzieci z tytułowym wielorybem Błękitkiem oraz animatorami.

?

Kino emocji 5D

Jest to atrakcja dodatkowo płatna (koszt biletu to 15 zł). W kinie 5D seans odbiera się wszystkimi zmysłami, my akurat z tej atrakcji nie skorzystaliśmy, ale starszym dzieciom, które wychodziły z seansu bardzo się podobało.

?

Gastronomia i udogodnienia dla dzieci

Są tu dwie restauracje/bary gdzie możecie coś zjeść. W Sharkbarze serwowane są raczej dania typu hamburgery czy zapiekanki, a w Grillu znajdziecie zupy, dania z grilla i bardziej regionalne potrawy.

W Sea Parku jest też toaleta z przewijakiem dla maluchów.

Ceny:

?bilet normalny: 49 zł
?bilet ulgowy: 39 zł
?dzieci do lat 4 bezpłatnie

Miejsce jest ciekawe i warte odwiedzenia, nie tylko ze względu na liczne atrakcje, ale także sporą dawkę historii i wiedzy o faunie i florze naszego wybrzeża. Park należy też do Stowarzyszenia For Baltic, które aktywnie działa na rzecz poprawy ekosystemu morskiego. Obecnie działania skupiają się przede wszystkim na wsparciu zagrożonego gatunku jakim jest foka szara poprzez współpracę z Fokarium znajdującym się Parku Rekreacyjno-Edukacyjnym Sea Park w Sabrsku.

Komentujcie i oceniajcie Sea Park Sarbsk na Mapie Mamy!