HistoryLand Kraków

Nauka / Centrum nauki

 
  • plac Jana Nowaka-Jeziorańskiego 3, 31-154, Kraków (Śródmieście)
  • Telefon: +48 530 903 053
  • Strona www: historyland.pl
  • Email: bok@historyland.pl
  • Otwarte dzisiaj: 09:00 - 17:00 (otwarte)
    więcej
  • CenyCeny $$ średnie
 
6,836.40 km odległość od 1830 Post Rd, Fairfield, CT 06824, Stany Zjednoczone Jak dojechać
  • ParkingParking brak
  • Kategoria wiekowaKategoria wiekowa 0-7 lat, 7-12 lat, powyżej 12 lat

HistoryLand to interaktywna podróż przez historię Polski i Polaków. Zaczniesz ją od osady w Biskupinie. Ujrzysz palisadę tego grodu zbudowaną z klocków LEGO®, poznasz obyczaje ludzi, którzy w nim żyli, a także odkryjesz najstarszą na świecie mapę nieba.

Następnie przystaniesz na moment przy Drzwiach Gnieźnieńskich, na których uwieczniono tragiczne losy św. Wojciecha. By oddać ich detale, w odróżnieniu od innych naszych makiet, zbudowaliśmy je w skali 1:1. Czy wiesz, kiedy powstały te wrota i kto je zbudował? Na szczęście nie będziesz się nad tym długo głowił.

W HistoryLandzie czekają na Ciebie także pola Grunwaldu, gdzie staniesz w szeregu z innymi żołnierzami i przeniesiesz się w samo serce jednej z największych średniowiecznych bitew. Zobaczysz na własne oczy, jak makieta ożywa, a polskie wojska nieustraszenie szarżują w stronę wroga. Nie będziesz jednak mieć czasu na świętowanie zwycięstwa nad Zakonem Krzyżackim, bo wezwie Cię morze! W dalszą drogę ruszysz na pokładzie okrętu Święty Jerzy, gdzie chwycisz za ster i staniesz się prawdziwym wilkiem morskim. Stoczysz walkę ze szwedzką flotą pod Oliwą i zobaczysz, dlaczego „słońce zaszło w południe”. Już chwilę później będziesz z powrotem na lądzie. Musisz przecież przygotować się do podboju Monte Cassino. Może spotkasz niedźwiedzia Wojtka, który dzielnie walczył u boku polskich artylerzystów? Przekonasz się też, że widok płonącego nocą klasztoru jest równie piękny, co przerażający.

Odsapnij chwilę. To dopiero początek Twojej podróży i odkrywania HistoryLandu.

W HistoryLandzie historia łączy pokolenia i buduje mosty między młodszymi a starszymi.

Właśnie tutaj dzieci wraz z rodzicami wyruszą w podróż, w czasie której odkryją wspólnie dzieje Polski i Polaków. Dorośli poznają wiele nowych, interesujących faktów i ciekawostek, a najmłodszych zachwycą niezwykłe, multimedialne pokazy i interaktywne makiety. Za ich pomocą wyjaśnimy dzieciom pochodzenie naszej kultury i opowiemy o kluczowych i heroicznych momentach w historii Polski.

Lecz HistoryLand to również świetne miejsce na wypad z przyjaciółmi! Razem zagracie hejnał mariacki, zmierzycie się z wawelskim smokiem i będziecie sterować dźwigiem przy Stoczni Gdańskiej. Wszystko to sprawi, że podróż przez HistoryLand stanie się niesamowitym wydarzeniem, a wspólne poznawanie historii naszego kraju zacieśni więzy i będzie wspaniałym wspomnieniem, które po prostu trzeba powtórzyć!

CENNIK:

Normalny – przysługuje osobom powyżej 16. roku życia.
27,00 zł

Ulgowy – przysługuje dzieciom i młodzieży szkolnej do 16. roku życia.
24,00 zł

Rodzinny 4 (2+2) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wejścia 4 osoby, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 2 dzieci do 16. roku życia.
89,00 zł

Rodzinny 5 (2+3) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 5 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 3 dzieci do 16. roku życia.
109,00 zł

Rodzinny 6 (2+4) – przysługuje rodzicom lub opiekunom z dziećmi. Upoważnia do wstępu 6 osób, w tym maksymalnie 2 osoby dorosłe oraz 4 dzieci do 16. roku życia.
129,00 zł

Grupowy, 10-20 osób dorosłych
26,00 zł

Grupowy, powyżej 20 osób dorosłych
25,00 zł

Grupowy ulgowy, 10-20 osób
21,00 zł

Grupowy ulgowy, powyżej 20 osób
20,00 zł

Bilet grupowy normalny – przysługuje 1 osobie dorosłej w zorganizowanej grupie osób powyżej 16. roku życia. Grupy zorganizowane mogą liczyć od 10 do 20 osób lub powyżej 20 osób.

Bilet grupowy ulgowy – przysługuje 1 osobie w zorganizowanej grupie przedszkolnej i szkolnej (osoby do 16. roku życia). Grupy zorganizowane mogą liczyć od 10 do 20 osób lub powyżej 20 osób (plus opiekun). Do każdej puli 10 biletów 1 bilet dla opiekuna gratis (każdy kolejny opiekun zobowiązany jest kupić bilet).

Dzieci w wieku do 4 lat mogą odwiedzać HistoryLand bezpłatnie, wstęp możliwy jest jednak wyłącznie w towarzystwie rodzica bądź opiekuna. Odkrywanie HistoryLandu to niezwykła przygoda, pragniemy jednak zwrócić uwagę na to, że nasze centrum i dostępne w nim atrakcje dedykowane najmłodszym zainteresują przede wszystkim dzieci powyżej 3. roku życia.

źródło: https://historyland.pl

 

Oceny użytkowników

W pobliżu

Przewijaki / W centrum handlowym

Pawia 5, 31-154 Kraków

Restauracje / Restauracja

ul. Lubicz 17 J, 31-503 Kraków

Restauracje / Kawiarnia

ul. Paderewskiego 4, 31-157 Kraków

Podobne

Nauka / Centrum nauki

ul. Mikołajska 13, 31-027 Kraków