Centrum Edukacji i Promocji Regionu

Kultura / Muzeum

 
 
  • ParkingParking płatny
  • Barek/kawiarniaBarek/kawiarnia

Centrum Edukacji i Promocji Regionu (CEPR) w Szymbarku jest miejscem magicznym i nietuzinkowym, położonym w samym sercu Kaszub, u stóp największego wzniesienia na Pomorzu - góry Wieżycy. Oferta Centrum skierowana jest w szczególności do rodzin z dziećmi i wycieczek szkolnych. To właśnie dla nich przygotowano niezliczoną ilość atrakcji oraz ciekawe programy edukacyjne, tak aby czas tam spędzony na długo utkwił w pamięci, pozostając miłym wspomnieniem i ciekawą alternatywą dla szkolnej lekcji historii.
W towarzystwie przewodnika, goście mogą zwiedzić unikalne w skali świata obiekty, są to m. in.: Najdłuższa Deska Świata, Dom Sybiraka, Bunkier TOW "Gryf Pomorski", Kaszubski Świat Bajek, czy Największy Koncertujący Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdującą się w CEPR jest "Dom do Góry Nogami", cieszący się ogromną popularnością wśród turystów, którzy na własnej skórze mogą odczuć efekty zawirowań błędnika. CEPR to również aktywny wypoczynek w Parku Linowym. Ponadto dają możliwość obejrzenia seansu w Kinie XD, złowienia ryby na łowisku i skosztowania piwa z ich browaru. Na terenie Centrum znajdują się również takie atrakcje jak: własnoręczny wypiek chleba, samodzielne pieczenie kiełbasek, plac zabaw, minizoo, sala biesiadna.

Cennik biletów:

osoba indywidualna - 18 zł/osoba
dzieci do lat 6 - wstęp bezpłatny.

 

źródło: www.cepr.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Przewijaki / Na stacji

ul. Wojska Polskiego 83, 83-400 Kościerzyna

Zabawa / Park rozrywki

Zwierzyniecka 10, 83-047 Bliziny

Hotele / Hotel

Kistowo 26, 83-320 Sulęczyno

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #4 - Kazimierz Dolny

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #4 - Kazimierz Dolny

Często zdarza nam się jeździć na Lubelszczyznę, bo stamtąd pochodzimy i uwielbiamy tam wracać. Tym razem udało nam się pojechać na tydzień i trochę pojeździć po naszych ulubionych miejscach. Jednym z nich jest właśnie Kazimierz Dolny, dla jednych tłoczny i przereklamowany, a dla nas piękny i pełen wspomnień. Lubelszczyzna to także inne fantastyczne miejsca, a także rozrywki dla dzieci, ale o tym w kolejnych postach. Dziś mały przewodnik po Kazimierzu z punktu widzenia rodzica :)

Większość z Was, jeśli była w Kazimierzu, pewnie kojarzy go z niezwykle tłocznym miejscem. Jednak jeśli pojedziecie tam w tygodniu lub poza szczytem wakacyjnym, to możecie się bardzo pozytywnie zaskoczyć, bo praktycznie nie ma tam turystów. To małe miasteczko wygląda wtedy zupełnie inaczej, to oaza spokoju. Według nas to świetne miejsce dla rodziców, zwłaszcza z malutkimi dziećmi. Jeśli wybierzecie się tam w mniej turystycznym okresie zobaczycie, że jest wolne od wielkomiejskiego zgiełku, ciche i spokojne, doskonałe na długie spacery z wózkiem nad Wisłą.