Park Jelitkowski

Rekreacja / Park miejski

 
  • Jelitkowska, 80-342, Gdańsk
 
  • ParkingParking bezpłatny
  • PowierzchniaPowierzchnia średnia
0.00Nie oceniono(na podstawie 0 ocen)

Ocena

-
Wygląd
-
Atrakcje
-
Czystość
-
Lokalizacja

Park Jelitkowski położony jest pomiędzy pasem technicznym Gdańskiego Urzędu Morskiego, Potokiem Oliwskim i ul. Jelitkowską. Jego powierzchnia wynosi 7,4 ha.
Powstał w 1875 roku jako park kuracyjny letniska Jelitkowo, obecnie jest to park miejski z częścią leśną. Obok głównego ciągu spacerowego, wzdłuż pasa wydm nadmorskich, na przedłużeniu wyjścia z gospody wybudowane zostało drewniane molo wybiegające w morze. Około  1910 roku, po uzyskaniu dogodnych połączeń komunikacyjnych z Oliwą, park został zmodernizowany.

Standardowe zagospodarowanie parku obejmuje alejki spacerowe, ścieżki rowerowe, ławki i kosze na śmieci. Wśród zieleni parkowej w części zachodniej występuje fragment zwartego drzewostanu sosnowego o charakterze leśnym. Na Potoku Oliwskim wybudowano malowniczy mostek spacerowy.

 

źródło: www.zdiz.gda.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Hotele / Hotel

ul. Piastowska 160, 80-358 Gdańsk

Zdrowie / Rehabilitacja

Bitwy pod Płowcami 67, 81-731 Sopot

Sport / Sporty wodne

Hestii 3, 81-731 Sopot

Podobne

Rekreacja / Park miejski

Ignacego Krasickiego, 80-515 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Gradowa, 80-802 Gdańsk

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

Wracamy do Was z kolejną propozycją weekendową :) Mamy kilka swoich ulubionych miejsc w Warszawie, ale jeśli chodzi o parki to naszym faworytem zdecydowanie jest Park Szczęśliwicki. Polecamy go wszystkim warszawiakom, ale też tym, którzy są Warszawie przejadłem, bo naprawdę warto.

W ostatni weekend pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, całą sobotę padało, ale za to niedziela była ciepła i słoneczna. Postanowiliśmy to wykorzystać i pojechać do parku. Spędziliśmy tam ok 5 godzin! Park Szczęśliwicki to miejsce, w którym atrakcji dla dzieci nie brakuje, do tego piękne widoki i kilka restauracji gdzie można zjeść rodzinny obiad. Połączenie idealne :) Jest też sporo rozrywek dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.