Park Brzeźnieński im. Jana Jerzego Haffnera

Rekreacja / Park miejski

 
  • Ignacego Krasickiego, 80-515, Gdańsk
 
9,433.88 km odległość od 3470 Beagle Ct, San Diego, CA 92111, Stany Zjednoczone Jak dojechać
  • ParkingParking bezpłatny
  • PowierzchniaPowierzchnia duża
  • Plac zabawPlac zabaw
0.00Nie oceniono(na podstawie 0 ocen)

Ocena

-
Wygląd
-
Atrakcje
-
Czystość
-
Lokalizacja

Położony w granicach dawnego uzdrowiska, podobnie jak Park Jelitkowski, Park Brzeźnieński jest zaliczany do grupy historycznych parków kuracyjnych, nazywanych również parkami zdrojowymi.
Początki kształtowania się Parku Brzeźnieńskiego datuje się na I połowę XIX wieku. W latach 1840-1842 park zyskał określony układ kompozycyjny, zachowany częściowo do dzisiaj. W 1900 roku wybudowano molo i uruchomiono linię tramwajową Nowy Port-Brzeźno, a następnie Brzeźno-Wrzeszcz. W 1914 roku Brzeźno zostało włączone do Gdańska. W okresie powojennym park zatracił charakter parku zdrojowego, stopniowo przekształcając się w nieco zdziczały park leśny. W 2002 roku Rada Miasta Gdańska - w wyniku konkursu przeprowadzonego wśród uczniów szkół funkcjonujących na terenie Brzeźna - nadała mu imię Jana Jerzego Haffnera.
Prace rewaloryzacyjne objeły obszar wielkości ponad 14,5 ha. Nowe zagospodarowanie nawiązuje do dawnego wyglądu parku, uwzględnia jednak również współczesne potrzeby rekreacyjne związane z położeniem tego miejsca.

 

źródło: www.gdansk.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Restauracje / Restauracja

ul. Brzeźnieńska 16, 80-512 Gdańsk

Restauracje / Kawiarnia

ul. Oliwska 53/54, 80-563 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Podobne

Rekreacja / Park miejski

Jelitkowska, 80-342 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Gradowa, 80-802 Gdańsk

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

Wracamy do Was z kolejną propozycją weekendową :) Mamy kilka swoich ulubionych miejsc w Warszawie, ale jeśli chodzi o parki to naszym faworytem zdecydowanie jest Park Szczęśliwicki. Polecamy go wszystkim warszawiakom, ale też tym, którzy są Warszawie przejadłem, bo naprawdę warto.

W ostatni weekend pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, całą sobotę padało, ale za to niedziela była ciepła i słoneczna. Postanowiliśmy to wykorzystać i pojechać do parku. Spędziliśmy tam ok 5 godzin! Park Szczęśliwicki to miejsce, w którym atrakcji dla dzieci nie brakuje, do tego piękne widoki i kilka restauracji gdzie można zjeść rodzinny obiad. Połączenie idealne :) Jest też sporo rozrywek dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.