Park Steffensa

Rekreacja / Park miejski

 
  • Mariana Smoluchowskiego, 80-214, Gdańsk
 
  • ParkingParking bezpłatny
  • PowierzchniaPowierzchnia duża
0.00Nie oceniono(na podstawie 0 ocen)

Ocena

-
Wygląd
-
Atrakcje
-
Czystość
-
Lokalizacja

Park Steffensa w pierwotnych granicach został założony w 1896 roku na terenach pocmentarnych dawnego lazaretu p.w. Św. Aniołów i przyległego doń cmentarza. Nazwa parku związana jest z gdańszczaninem Otto Steffensem (1826–1904), honorowym obywatelem Gdańska. Park położony jest w Gdańsku-Wrzeszczu pomiędzy Aleją Zwycięstwa, Akademickim Ośrodkiem Sportowym i liną kolejową. Jego powierzchnia wynosi 13,6 ha.
W latach 1968–1970 park został powiększony o tereny pocmentarne zlikwidowanych cmentarzy p.w. Najświętszej Marii Panny, Św. Jana, Św. Bartłomieja oraz Świętych Piotra i Pawła.
W granicach parku znajduje się drewniany, stylowy przedwojenny szalet oraz wybudowany w latach 60. ubiegłego wieku pawilon gastronomiczny. Wzdłuż granicy parku z terenami kolejowymi przebiega naziemna magistrala ciepłownicza.

 

źródło: www.zdiz.gda.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Zdrowie / Centrum medyczne

Marii Skłodowskiej-Curie 3, 80-210 Gdańsk

Kultura / Kino

aleja Zwycięstwa 14, 80-219 Gdańsk

Kultura / Teatr

aleja Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk

Podobne

Rekreacja / Park miejski

Ignacego Krasickiego, 80-515 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Jelitkowska, 80-342 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

Wracamy do Was z kolejną propozycją weekendową :) Mamy kilka swoich ulubionych miejsc w Warszawie, ale jeśli chodzi o parki to naszym faworytem zdecydowanie jest Park Szczęśliwicki. Polecamy go wszystkim warszawiakom, ale też tym, którzy są Warszawie przejadłem, bo naprawdę warto.

W ostatni weekend pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, całą sobotę padało, ale za to niedziela była ciepła i słoneczna. Postanowiliśmy to wykorzystać i pojechać do parku. Spędziliśmy tam ok 5 godzin! Park Szczęśliwicki to miejsce, w którym atrakcji dla dzieci nie brakuje, do tego piękne widoki i kilka restauracji gdzie można zjeść rodzinny obiad. Połączenie idealne :) Jest też sporo rozrywek dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.