Park Zaspa im. Jana Pawła II

Rekreacja / Park miejski

 
  • Janusza Meissnera, 80-462, Gdańsk
 
  • ParkingParking bezpłatny
  • PowierzchniaPowierzchnia duża
  • Plac zabawPlac zabaw
0.00Nie oceniono(na podstawie 0 ocen)

Ocena

-
Wygląd
-
Atrakcje
-
Czystość
-
Lokalizacja

Park Zaspa im. Jana Pawła II to typowy miejski park współczesny rozciągający się na obszarze 25,1 ha, w Gdańsku-Zaspie pomiędzy Aleją Rzeczypospolitej, Aleją Jana Pawła II, ul. Meissnera i terenami mieszkalnymi PSM „Przymorze”.
Wybudowany został w latach 1981–1983 na terenach użytkowanych wcześniej przez Port Lotniczy Wrzeszcz jako park osiedlowy dla potrzeb mieszkańców rozwijających się dzielnic Zaspa i Przymorze. W 1987 roku na terenie parku odbyła się msza papieska z udziałem około 1 miliona wiernych z terenu Pomorza. W 2007 roku od strony ul. Meissnera, w miejscu gdzie stał ołtarz papieski, zrealizowany został „Zielony Pomnik” poświęcony pamięci papieża Polaka Jana Pawła II.

Drzewostan parkowy utworzony został w części z drzew starszych przesadzonych do parku w latach 1982–1983, drzew młodszych z nasadzeń z tego okresu oraz uzupełnień wykonanych w roku 2006. Od strony ulicy Meissnera  znajduje się zestaw zabawowy dla dzieci. Park poprzecinany jest alejkami spacerowymi o nawierzchniach żużlowych i asfaltowych oraz wyposażony w ławki i kosze na śmieci.

 

źródło: www.zdiz.gda.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Zdrowie / Centrum medyczne

Pilotów 19 lok.3, 80-460 Gdańsk

Nauka / Żłobek

Pilotów 3, 80-460 Gdańsk

Nauka / Przedszkole

Olsztyńska 3C/1, 80-395 Gdańsk

Podobne

Rekreacja / Park miejski

Ignacego Krasickiego, 80-515 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Jelitkowska, 80-342 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

Wracamy do Was z kolejną propozycją weekendową :) Mamy kilka swoich ulubionych miejsc w Warszawie, ale jeśli chodzi o parki to naszym faworytem zdecydowanie jest Park Szczęśliwicki. Polecamy go wszystkim warszawiakom, ale też tym, którzy są Warszawie przejadłem, bo naprawdę warto.

W ostatni weekend pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, całą sobotę padało, ale za to niedziela była ciepła i słoneczna. Postanowiliśmy to wykorzystać i pojechać do parku. Spędziliśmy tam ok 5 godzin! Park Szczęśliwicki to miejsce, w którym atrakcji dla dzieci nie brakuje, do tego piękne widoki i kilka restauracji gdzie można zjeść rodzinny obiad. Połączenie idealne :) Jest też sporo rozrywek dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.