Sopoteka

Kultura / Dom kultury

 
 
  • InternetInternet

Sopoteka to miejsce kulturalne na mapie Sopotu łączące w sobie klasyczną bibliotekę z nowoczesną galerią sztuki multimedialnej. Zbiory zostały przygotowane w sposób który zadowoli nawet najbardziej wymagających użytkowników.
Każdy miesiąc to nowe, interesujące wydarzenia, koncerty, spotkania autorskie, wykłady, projekcje filmowe, warsztaty i pokazy.
W stałej ofercie biblioteki znajdują się audiobooki, filmy, książki i czasopisma. Czytelnicy mogą korzystać z tabletów, iPadów, wysokiej klasy sprzętu komputerowego marki Apple, oculusów, czytników ebooków takich jak Kindle, inkBook, Nook i odtwarzacza cyfrowego książek mówionych Czytak.
Sopoteka dysponuje drukarką 3D. Raz w miesiącu organizowane są pokazy.
  
Ponad 800 m2 zostało podzielone na strefy, które przystosowano specjalnie do potrzeb czytelników. Strefa koszy plażowych umożliwia skupienie się na nauce lub pracy. Strefa dla dzieci to miejsce, w którym najmłodsi mogą skorzystać z trzech konsoli – XBOX 360, PlayStation 4 i PlayStation 3, tworzyć budowle z dużych klocków Lego, tworzyć interaktywne kolorowanki, układać puzzle i grać w planszówki.
Do dyspozycji czytelników są wygodne leżanki, przy których umiejscowione zostały odtwarzacze płyt winylowych i CD. To doskonały sposób, aby zrelaksować się po ciężkim dniu. Strefa koszy plażowych: miejsca do pracy indywidualnej.

 

źródło: www.mbp.sopot.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Kultura / Dom kultury

aleja Niepodległości 763, 81-838 Sopot

Zdrowie / Stomatologia

aleja Niepodległości 761, 81-838 Sopot

Kultura / Muzeum

Bohaterów Monte Cassino 37, 81-767 Sopot

Podobne

Kultura / Dom kultury

aleja Niepodległości 763, 81-838 Sopot

Kultura / Dom kultury

Aleja Franciszka Mamuszki 14, 81-718 Sopot

Kultura / Dom kultury

Łowicka 51, 81-504 Gdynia

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #4 - Kazimierz Dolny

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #4 - Kazimierz Dolny

Często zdarza nam się jeździć na Lubelszczyznę, bo stamtąd pochodzimy i uwielbiamy tam wracać. Tym razem udało nam się pojechać na tydzień i trochę pojeździć po naszych ulubionych miejscach. Jednym z nich jest właśnie Kazimierz Dolny, dla jednych tłoczny i przereklamowany, a dla nas piękny i pełen wspomnień. Lubelszczyzna to także inne fantastyczne miejsca, a także rozrywki dla dzieci, ale o tym w kolejnych postach. Dziś mały przewodnik po Kazimierzu z punktu widzenia rodzica :)

Większość z Was, jeśli była w Kazimierzu, pewnie kojarzy go z niezwykle tłocznym miejscem. Jednak jeśli pojedziecie tam w tygodniu lub poza szczytem wakacyjnym, to możecie się bardzo pozytywnie zaskoczyć, bo praktycznie nie ma tam turystów. To małe miasteczko wygląda wtedy zupełnie inaczej, to oaza spokoju. Według nas to świetne miejsce dla rodziców, zwłaszcza z malutkimi dziećmi. Jeśli wybierzecie się tam w mniej turystycznym okresie zobaczycie, że jest wolne od wielkomiejskiego zgiełku, ciche i spokojne, doskonałe na długie spacery z wózkiem nad Wisłą.