Park Millenium

Rekreacja / Park miejski

 
  • Bolesława Chrobrego, 80-414, Gdańsk
 
  • ParkingParking bezpłatny
  • PowierzchniaPowierzchnia duża
  • Plac zabawPlac zabaw
0.00Nie oceniono(na podstawie 0 ocen)

Ocena

-
Wygląd
-
Atrakcje
-
Czystość
-
Lokalizacja

Park Millenium to miejski park współczesny o swobodnym układzie uwzględniającym potrzeby rekreacji czynnej i biernej, głównie mieszkańców Zaspy. Z racji swojego położenia pomiędzy ulicami Leszczyńskich, Powstańców Wielkopolskich i Chrobrego potocznie nazywany jest parkiem „Leszczyńskich”.
Park wybudowany został w latach 1997–1998, ze środków Gminnego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, jako park osiedlowy dla mieszkańców dzielnic Zaspa i Dolnego Wrzeszcza, w miejscu zlikwidowanych tymczasowych ogrodów warzywno-kwiatowych, założonych około 1981 roku w strefie pośredniej ochrony ujęcia wody Zaspa.

W parku znajduje się zestaw zabawowy dla dzieci, alejki spacerowe o nawierzchniach z kostek betonowych, ławki i kosze na śmieci, nasadzenia młodych drzew i skupiny krzewów ozdobnych.

 

źródło: www.zdiz.gda.pl

Oceny użytkowników

W pobliżu

Rekreacja / Park miejski

Janusza Meissnera, 80-462 Gdańsk

Nauka / Przedszkole

Olsztyńska 3C/1, 80-395 Gdańsk

Nauka / Języki obce

Stanisława Kunickiego 52, 80-453 Gdańsk

Podobne

Rekreacja / Park miejski

Ignacego Krasickiego, 80-515 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Jelitkowska, 80-342 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

Wracamy do Was z kolejną propozycją weekendową :) Mamy kilka swoich ulubionych miejsc w Warszawie, ale jeśli chodzi o parki to naszym faworytem zdecydowanie jest Park Szczęśliwicki. Polecamy go wszystkim warszawiakom, ale też tym, którzy są Warszawie przejadłem, bo naprawdę warto.

W ostatni weekend pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, całą sobotę padało, ale za to niedziela była ciepła i słoneczna. Postanowiliśmy to wykorzystać i pojechać do parku. Spędziliśmy tam ok 5 godzin! Park Szczęśliwicki to miejsce, w którym atrakcji dla dzieci nie brakuje, do tego piękne widoki i kilka restauracji gdzie można zjeść rodzinny obiad. Połączenie idealne :) Jest też sporo rozrywek dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.