Park Kiloński

Rekreacja / Park miejski

 
  • Wiejska, 81-068, Gdynia
 
  • ParkingParking bezpłatny
  • PowierzchniaPowierzchnia mała
  • Stojaki roweroweStojaki rowerowe
  • Plac zabawPlac zabaw
0.00Nie oceniono(na podstawie 0 ocen)

Ocena

-
Wygląd
-
Atrakcje
-
Czystość
-
Lokalizacja

Park Kiloński to park znajdujący się Gdyni, zlokalizowany w dzielnicy Chylonia pomiędzy ulicami: Morską, Chylońską i Wiejską.
W czasach, gdy dzielnica Chylonia była osobną wsią na miejscu Parku Kilońskiego istniał sporej wielkości staw Kriesela. W okresie lat 60., gdy Chylonia już należała do Gdyni tereny te zamieniły się w mokradła, z których wydobywał się mało przyjemny zapach. Pierwszym konkretnym głosem w sprawie zagospodarowania tych terenów było ukazanie się w 1976 roku artykułu w gazetach, w którym opisywano powstanie w najbliższym czasie parku sportowo-rekreacyjnego, co było podyktowane potrzebą tworzenia nowych parków i terenów zielonych pod cele rekreacyjne w rozwijającym się mieście.

Kolejny pomysł narodził się dopiero w 1996 roku, kiedy to rozpoczęła się współpraca z ogrodnikiem siostrzanego miasta - Kilonia, Ulrichem von Munchow, który przyczynił się do stworzenia planu zagospodarowania obecnego miejsca parku. W związku z dużym zaangażowaniem strony niemieckiej pojawiła się propozycja nadania nazwy wyżej wspomnianemu terenowi – Park Kiloński, co zostało dokonane uchwałą Rady Miasta w 1997 roku. Cała inwestycja była podzielona na dwa etapy, pierwszy ukończono w czerwcu 1999 roku, a następny w 2001 roku.

W chwili obecnej jest to zagospodarowany teren na obszarze 3,2 ha ziemi, gdzie zostało posadzonych wiele drzew i krzewów, zbudowano alejki do spacerowania ze ścieżkami rowerowymi, przy których ustawiono licznie ławki i kosze na śmieci, trzy boiska oraz kilka placów zabaw. Uregulowano także rzekę Chylonkę oraz zbudowano nad nim kilka mostów dla spacerujących, a rzeźbę terenu urozmaicono usypując wały ziemne.

 

źródło: www.wikipedia.org

Oceny użytkowników

W pobliżu

Rekreacja / Plac zabaw

Lubawska 10, 81-066 Gdynia

Kultura / Klub rodzinny

Świętego Mikołaja 1 sala nr 9, 81-062 Gdynia

Rekreacja / Park miejski

Morska, 81-222 Gdynia

Podobne

Rekreacja / Park miejski

Ignacego Krasickiego, 80-515 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Jelitkowska, 80-342 Gdańsk

Rekreacja / Park miejski

Wypoczynkowa, 80-341 Gdańsk

Na Blogu

WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

 WEEKEND Z MAPĄ MAMY #3 - Park Szczęśliwicki

Wracamy do Was z kolejną propozycją weekendową :) Mamy kilka swoich ulubionych miejsc w Warszawie, ale jeśli chodzi o parki to naszym faworytem zdecydowanie jest Park Szczęśliwicki. Polecamy go wszystkim warszawiakom, ale też tym, którzy są Warszawie przejadłem, bo naprawdę warto.

W ostatni weekend pogoda trochę pokrzyżowała nam plany, całą sobotę padało, ale za to niedziela była ciepła i słoneczna. Postanowiliśmy to wykorzystać i pojechać do parku. Spędziliśmy tam ok 5 godzin! Park Szczęśliwicki to miejsce, w którym atrakcji dla dzieci nie brakuje, do tego piękne widoki i kilka restauracji gdzie można zjeść rodzinny obiad. Połączenie idealne :) Jest też sporo rozrywek dla dorosłych, każdy znajdzie coś dla siebie.